Architektura objektu
Objekt Villa Central byl navržen architekty Ing. Arch. Karlem Schmiedem ml. a st., kteří působí v Královéhradeckém kraji a mají zkušenosti s prostředím Krkonoš. Charakteristickým rysem jsou jednoduché linie a nadčasový architektonický ráz. Objekt vzniká v čelní pozici a spolu s objektem lanovky a hotelem OMNIA formuje prostor centrálního nástupu na lyžařské a jiné aktivity Janských Lázní. Tímto se objekt stává logickým nositelem názvu Villa Central. Přesto byly apartmány navrženy s ohledem na maximální soukromí.

Moderní s respektem k okolí

Architektonická koncepce objektu Villa Central je založena na jeho rozdělení do dvou  různě vysokých hmot, které kopírují linie hranice pozemků. Tvarové řešení umožňuje vznik teras u nadzemních podlaží, které jsou následně využité pro přiléhající pokoje jako  relaxační a soukromá zóna.

Vstup do objektu a do lyžárny je krytý proti sněhu i větru. V okolí domu bude vysazena zeleň dle návrhu zahradní architektky. Vybrané apartmány mají lodžii, terasu nebo balkon.

Přestože dům pracuje s moderními prvky, jeho materiálové řešení a použité detaily navazují na tradiční tvarosloví stávajících objektů. Nechybí ani dřevěný obklad typický pro moderní horskou architekturu. Specifickou grafiku fasády vytváří pásová okna s panoramatickým výhledem na hory a dřevěný obklad.

Villa Central

Výjimečná lokalita. Výjimečné služby. Výjimečná Villa Central. Jen pouhých 30 m dělí Villu Central od kabinkové lanovky. Na dosah je i krásné centrum Janských lázní a nádherná příroda chráněné krajinné oblasti Krkonošského národního parku.

Villa

Apartmány

Interiér

Lokalita

Aktivity

Projekt

O projektu

Výstavba

Architektura

Technický popis

© 2018 Villa Central. Všechna práva vyhrazena.