Lokalita
Město Janské Lázně leží ve východní části Krkonoš, v údolí Janského potoka pod Černou horou (1299 m n. m.). Historie Janských lázní se začíná psát v 11. století, kdy byl objeven a zároveň využíván k léčebným účelům teplý pramen. Město prošlo intenzivním rozvojem koncem 19. století, kdy byly Janské Lázně povýšeny na městys, a následně začátkem 20. století, kdy město získalo moderní podobu. Město je významným lázeňským centrem a zároveň nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice. První kabinová lanovka směřující na Černou horu byla zprovozněna již roku 1928.

Co jste (ne)věděli o Janských lázních a okolí?

…že největší léčivé prameny Janův a Černý dnes rovněž zásobí  moderní bazénový komplex s vnitřní i venkovní vířivkou a saunami jen pouhých 800 m od Villy Central?

…že se krásnou procházkou dostanete do horské stylové restaurace Hoffmanova nebo Ludvíkova bouda?

…že Janské lázně mají bohatou historii sáňkování? První opravdové závody na saních se totiž v Černé hoře konaly již v zimě 1899 – 1900.

…že se pouhé 3 km od Villy Central nachází stezka korunami stromů?

…že v místě černohorského rašeliniště na vás čeká 4,5 km dlouhá naučná stezka?

…že se v blízkosti nachází nádherné až čtyři metry vysoké Černohorské vodopády?

Villa Central

Výjimečná lokalita. Výjimečné služby. Výjimečná Villa Central. Jen pouhých 30 m dělí Villu Central od kabinkové lanovky. Na dosah je i krásné centrum Janských lázní a nádherná příroda chráněné krajinné oblasti Krkonošského národního parku.

Villa

Apartmány

Interiér

Lokalita

Aktivity

Projekt

O projektu

Výstavba

Architektura

Technický popis

© 2018 Villa Central. Všechna práva vyhrazena.